Nábytek Vimperk - Pavel Ondřich, Nabytek Moon, Pasovská 114 385 01, Vimperk
Otevírací hodiny: PO - PÁ 8:00 - 17:00, SO 8:30 - 11:00

 

Kuchyně na zakázku Proč nábytek od nás Akce a novinky nábytku
 

Ratanový nábytek

Ratanový nábytek

Ratan (i rattan) je exotická dřevina, která roste v náročných klimatických podmínkách v tropických džunglích jihovýchodní Asie (Indonesie a Malajsie). Je to produkt tropické liány Calamus rotang, která dosahuje délky až 100 m při průměru až 8 cm, což může trvat až tři desítky let.

Ratanový nábytek je často zaměňován s bambusovým. Ratan a bambus jsou dvě odlišné rostliny s rozdílnými vlastnostmi. Ratan je velmi tvárná masivní dřevina, která oproti bambusu není holá a vnější kůra se používá k dalšímu zpracování. Třeba pro výrobu rohoží, výpletů a omotků (zakrývají spoje). Oloupaný kmen (po zbavení vrchní kůry) se v horké páře ohýbá a formuje do libovolných tvarů, které si po vychladnutí a vyschnutí uchovává. Po dokončení je toto „broušené“ provedení mořeno do různých odstínů. Z výše uvedených důvodů se ratan stává výjimečným materiálem pro výrobu nábytku.

Přírodní materiál do každého interiéru

 

Tento přírodní materiál svou přirozeností vnáší do interiéru pohodu a harmonii. Je typický svým klasickým designem, a tak se dobře kombinuje s kterýmkoliv jiným typem nábytku. Vyznačuje se dlouhou životností, snadno se udržuje, dobře snáší vlhkosti a díky své nízké hmotnosti se s ním lehce manipuluje.

Ratanový nábytek nevyžaduje ani komplikovanou údržbu. Stačí ho zbavit nečistot vysavačem, prachovkou nebo vlhkým hadříkem.

Zacházení a nosnost u ratanového nábytku

 

Ratanový nábytek vyžaduje šetrné zacházení, zejména u vyplétaných částí a omotků. Nosnost sedacího nábytku je 110 kg u křesel, adekvátně u pohovek.
S ohledem na ruční výrobu z přírodního materiálu menší nepřesnosti a rozdíly odstínu jakož i drobné povrchové praskliny jsou přirozeným jevem.

  

Fotky rostliny liány Calamus

liány Calamus liány Calamus liány Calamus liány Calamus

Ruční výroba a expedice ratanového nábytku

Výroba a expedice ratanoývh výrobků Výroba a expedice ratanoývh výrobků Výroba a expedice ratanoývh výrobků Výroba a expedice ratanoývh výrobků Výroba a expedice ratanoývh výrobků

 

Řadit dle : ceny  abecedy        Počet položek na stránku: 10  20  30  

Řadit dle : ceny  abecedy        Počet položek na stránku: 10  20  30